למידע נוסף תשאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

תפיסה חינוכית

את חברת המחנך ייסדו קבוצת מחנכים ואנשי מחקר מברית המועצות לשעבר. המייסדים עסקו במשך שנים רבות  בפיתוח שיטות הוראה בתחום המדעים המדויקים ובתחום הלימודים ההומניים, עבור ילדים ובני נוער. אנחנו עובדים עם  מגוון של תלמידים שלנו מילדי גן ועד תמידי תיכון וסטודנטים באוניברסיטה. מתלמידים מצטיינים ועד ילדים בעלי יכולות בינוניות, עולים וותיקים נציגי קהילות שונות וגלי עליה שונים חילוניים ודתיים

אנחנו משוכנעים לחלוטין כי הדאגה למוטיבציה הלימודית של הילד מגיל קטן ביותר מהווה משימה לאומית בעדיפות גבוהה. מצאנו שילדים שאוהבים ללמוד מה שאנחנו מכנים "צמאי דעת"  ובעלי סקרנות על פ תפיסתנו מהווים בגיל 5-7 כשליש מכלל הילדים בגיל זה. האחוז הזה יורד באופן משמעותי ככל שעולה שכבת הגיל.

המצב בו שאלות "חכמות" רבות הבאות מתלמידים כאלו מוכרים היטב למורים בישראל ה"סובלים" מהם כאשר באותו זמן הוא צריך להקדיש תשומת לב לתלמידים שאינו מעוניינים כלל בלימודים.  וכך התלמידים שלנו "הסקרנים" לומדים במסגרת חינוכית ללא סיכוי קלוש לממש את הפוטנציאל שלהם.

אהבת הידע שלהם והרצון ללמוד, מהווה מתנה טבעית גדולה. וכמו כל כשרון טבעי הם יכולים לתת תוצאות מדהימות בעזרת טיפול או במקרה ההפוך לנבול ולהעלם כלא היו, כאשר מזניחים אותם.

דבר זה מהווה סכנה לא רק לילדים האלו אלא לחברה כולה. והמדינה מאבדת את שכבת העלית בשל היחס אליהם כאל משאב רגיל.

בהשראת התפיסה הזו אנחנו כבר בכיתות הנמוכות מכניסים לתוכנית הלימודים מקצועות לא מקובלים כגון פיזיקה, אסטרונומיה, רפואה, משפטים, פסיכולוגיה וארכיאולוגיה. התלמידים שלנו מלמדים אותנו לא לחשוש ממקצועות קשים אם מלמדים אותם בצורה המושכת את הלב ומתוך אהבת המקצוע.

וכך הפיזיקה הופכת להיות עולם של ניסויים והסברים מרשימים על תופעות הטבע. כיצד המטוס ממריא? מה מודד הגרדיוס? מה המשותף בין סיר לחץ ענקי ובועות סבון? האם אפשר לראות קול או לשמוע אור?

כך גם האסטרונומיה בליציי ובצד השני אסטרולוגיה ולימוד של כל אחד מחלקי גלגל המזלות. כיצד משפיעה מסת הכוכבים על המרחק השונה מהארץ, וכיצד ניתן ללמוד עליהם מבלי להתקרב אליהם.

כך לומדים רפואה בכיתות הגבוהות – לא רק היגיינה אלא הסיפור הדרמטי של דמויות מפתח בהיסטוריה של המדע, שהיו מוכנים להקדיש את חייהם למען האנושות. מהי התרופה ששינתה את פני העולם שלנו?

כך גם משפטים בבית הספר – זה לא רק דוגמאות של חוקים במדינה אלא גם ניתוח של מקרים משפטיים מפורסמים. וכן משפטים מדומים ומהנים עם תובע סנגור ושופט וכן ביקורים בבתי משפט.

אנחנו מדגישים את רמת המשמעת הגבוהה של התלמידים את הכבוד למורים ואחד לשני. התלמידים מעריכים את המורים שלהם בתוכנית, ומבלים ברצון את הכללים שלה.

שאלות לתשובות של הורים

  • האם הליציי זה בית ספר פרטי? לא פרויקט "הליציי ישראלי" פועל במסגרת בתי ספר ממלכתיים.
  •  כמה עולים הלימודים? מכיוון שזוהי מערכת חינוך ממלכתית, הליציי מעניק לימודים בחינם בישראל. תשלומים יהיו עבור הוצאות נלוות כגון חוגים הסעות אוכל מגורים ותוכניות תרבות.
  • כמה מסגרות "ליציי" קיימות? – בארץ יש 3 מסגרות ליציי ובנוסף אנחנו פותחים 11 מסגרות חדשות
  • לאילו גילאים מתקיימת התוכנית? לכיתות ז' – יב
  • מה מקום הליציי? בערים? לא הליציי מתקיים מחוץ לערים במסגרות הנקראות "כפרי נוער"
  • איפה בדיוק נמצאות מסגרות הליציי? ליציי רמב"ם בכפר חסידים – אזור חיפה והקריות, ליציי נווה – הדסה ליד נתניה וליציי לבנות ליד אשדוד / יבנה / רחובות
  • כמה עולים מבחני הכניסה לליציי? – המבחנים אינם עולים כלל.
  • האם הליציי דתי? פרויקט הליציי שם לעצמו מטרה לתת למידה וחינוך איכותיים במדינת ישראל ללא קשר לתפיסה הדתית של המשפחה. אף אחד לא מאלץ את התלמידים ובוודאי לא את המשפחות להפוך להיות דתיים. יחד עם זאת ליצי רמבם בכפר חסידים וליציי גבעת וושינגטון, נמצאים בתוך מסגרת שהיא ממלכתית – דתית. וליציי נווה הדסה נמצא במסגרת ממלכתית שאיננה דתית.
  • בליציי יש פנימייה? כן עבור המעוניינים בכך יש אפשרות למגורים בפנימיות הליציי. התלמידים שלנו נמצאים במקומות בהם ישנם מבני מגורים נעימים ומטופחים. לימודים עם אפשרות מגורים במקום זוהי מגמה מתפתחת בחינוך המערבי.
  • מה המצב בליציי מבחינת ההצלחה בבחינות הבגרות? יש אפשרות לקבלת בגרות מלאה? כן השאיפה לבגרות איכותית מאפיינת את רוב תלמידנו, במחזור האחרון אחוז מסיימי הבגרות היה 100%

ההרשמה לימים פתוחים בטלפון – 1800-730-730

העקרונות שלנו

בליציי הישראלי אין מקום לתמיד אדיש שיפריע לתהליך הלמידה של חבריו.

בליציי הישראלי אין מקום למורה משעמם מטרת הלימודים שלנו היא אחרת.

לא רק ידע אלא פיתוח הסקרנות של התלמיד והמיומנויות שלו. וגם עזרה הדדית וכבוד למורים.

אנחנו מרשים לעצמנו להגיד מתוך שכנוע פנימי עמוק שפרויקט הליציי נותן תועלת לא רק לתלמידים שלנו אלא למערכת החינוך בישראל כולה

 

 

 

 

למידע נוסף תשאירו פרטים ואנו נחזור אליכם